Adress Korespondencyjny Stowarzyszenia: Kowal 87-820 ul. Zamkowa 4

Romy Tarasiuk wernisaż

Wernisaż prac Romualdy Tarasiuk z Torunia – członkini Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego

W dniu 9 kwietnia 2022 r. w Dworku, Szkoła Leśna na Barbarce, ul. Przysiecka 13 w Toruniu odbył się wernisaż twórczości malarskiej członkini SKKW – Romualdy Tarasiuk. Kilka zdjęć z imprezy zamieszczamy poniżej. Jednocześnie proponujemy obejrzenie niektórych prac na: https://www.instagram.com/galeria_roma/?hl=pl

Autorka prac zamieszcza kilka zdań o sobie…

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Pedagogika Specjalna oraz Studia Podyplomowe z Historii i Wiedzy o społeczeństwie.
Na co dzień jestem pedagogiem, pracuję z młodzieżą, prowadzę zajęcia.
Moją pasją jest sztuka. Tworzę w różnych technikach, obrazy olejne na płótnie, ceramika, pisanie ikon. Aktualnie jestem zafascynowana akwarelą. Jest to niełatwa technika. Wymaga szybkich reakcji, zdecydowania, jednocześnie subtelna, delikatna i lekka.   Tematy moich prac wynikają z osobistego zamiłowania do natury,  piękna przyrody. To z niej czerpię inspiracje a także z moich podróży. Uwielbiam malować ptaki, kwiaty, stare chaty, pejzaże. Lubię celebrować chwile, obcować z naturą i cieszyć się zdarzeniami niewielkimi, traktować je wyjątkowo. To moje ikigai, mój sposób na szczęście.
Uczestniczę w plenerach i warsztatach, które pozwalają rozwijać moje możliwości, poznawać nowe techniki.  Doświadczenia te   dostarczają mi nowych radości związanych z moją pasją.

Romualda Tarasiuk

Fot. P. Klimkiewicz, R. Daniszewski

Skomentuj